Політика

Росія стягує війська до кордонів України: Politico оприлюднило підтверджувальні знімки…

Російська Федерація знову стягує та розміщує свої війська й техніку на кордоні з Україною після останнього великого концентрування цієї весни. Йдеться про скупчення бронетанкових частин, танків та самохідної артилерії разом із наземними військами у районі Смоленської, Брянської та Курської областей.

Наприклад, у місті Єльня підрозділи, які розпочали рух наприкінці вересня з інших районів РФ, де зазвичай базуються, включають елітну 1-шу гвардійську танкову армію. Це підтвердили нові супутникові зображення, зроблені 1 листопада Maxar Technologies і передані виданню Politico (щоб подивитися фото, доскрольте новину до кінця).

Окрім того, за даними розслідувачів Jane’s, техніка 4-ї танкової дивізії Росії була переміщена в райони навколо Брянська та Курська, неподалік від північного українського кордону. Підрозділи оснащені основними бойовими танками Т-80У та самохідною артилерійською установкою.

Також у цьому районі було помічено елементи 1-ї гвардійської танкової армії РФ. Згідно з аналізом розслідувачів, підрозділи “призначені для проведення операцій на всіх рівнях бойових дій від протиповстанських до механізованих”.

“Зазвичай вони першими одержують новітнє обладнання, а також розглядаються як основна формація для тестування нового обладнання й тактики”, – йдеться в матеріалі.

У Jane’s зазначають, що розгортання російських військ і техніки “знаменує явне відхилення від стандартної схеми навчання 1-ї гвардійської танкової армії”, що зазвичай проводяться під Москвою.

Експерт групи незалежних російських розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) Кирило Михайлов вважає, що ці рухи армії РФ не такі масштабні та цілеспрямовані, як були у квітні.

“Однак справді є досить неприємні свідчення в Ростовській і на півдні Воронезької областей, відомості про те, що техніка рухається у напрямку Курська. Причому переміщення тієї ж 41-ї загальновійськової армії в район Єльні Смоленської області навряд чи можна вважати частиною таких приготувань. Вона перебуває досить далеко і це переміщення фіксується ще з вересня. Але ми бачили відео, які викликають занепокоєння, наприклад, російської техніки вже в районах Ростовської області, яка безпосередньо межує з Україною. Хоча треба пам’ятати, що там за останні роки стали постійно базуватися деякі частини російської армії”, – розповів він у коментарі каналу “Настоящее время”.

За його словами, розслідувачі CIT намагаються скласти загальну картину та масштаби того, що відбувається. Експерт наголосив, що у соцмережах з’явилося близько 10-20 відео про пересування російських військ, які викликають занепокоєння. Рух у бік Єльні, припустив він, можна пояснити посиленням частин, що там вже базуються.

“Ми не можемо однозначно вказувати, що це якісь планові речі, що це не пов’язано з тиском на Україну. Тому продовжуємо моніторинг, і найближчими тижнями картина буде набагато яснішою”, – заявив Михайлов.

Back to top button
error: Content is protected !!